_

BİZ

KİMİZ?

Yanlıç Avukatlık olarak, müvekkillerimizle karşılıklılık, güven ve en yüksek mesleki etik standartlarına dayalı ilişkiler kurarak zorlukları aşmalarına yardımcı olmaya odaklanan bir hukuk bürosuyuz. Hukuk ve danışmanlık hizmetlerinin sunulması için en güncel ve faydalı modelleri benimsiyor, çözümlerimizi müvekkillerimizin ihtiyaçları doğrultusunda belirliyoruz.

_

NE

YAPIYORUZ?

Avukatlarımız ve ortak bir vizyonla bir araya geldiğimiz çözüm ortaklarımızla birlikte müvekkillerimize en etkin ve verimli hukuki hizmeti sunmak üzere çalışıyoruz.

UYUM HİZMETLERİ

KVKK uyum süreçleri kapsamında alanında uzman çözüm ortaklarımızla birlikte uyum projelerinin yürütülmesi, denetim ve eğitim hizmetleri veriyor,  dinamik ve yaşayan bir kişisel veri yönetimi sistemi için devamlı danışmanlık hizmeti sağlıyoruz.

HUKUKİ DANIŞMANLIK

Bireysel ve kurumsal müvekkillerimize faaliyetlerinin sağlıklı bir hukuki zeminde ilerleyebilmesi için talep ve ihtiyaçları çerçevesinde şekillenen uyum, denetim ve sürekli hukuki danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

YABANCILAR HUKUKU

Yabancı müvekkillerimizin Türkiye’deki haklarına ilişkin her türlü idari ve hukuki işlemleri ve davalarının takibi ile Türk vatandaşlığının kazanılmasına ilişkin süreçlerde danışmanlık hizmeti sağlıyoruz.

DAVA TAKİBİ

Müvekkillerimizi karşılaştıkları ihtilaflar konusunda yargı organları nezdinde temsil etmekle birlikte uyuşmazlıkların yargı mercileri dışında etkin ve hızlı çözümü için gerek taraf vekilliği gerekse ihtiyari arabuluculuk hizmeti veriyoruz.

92%Müvekkil Memnuniyeti
10+Deneyimli Danışman
3+Çözüm Ortağı
_

NASIL

YAPIYORUZ?

1

ANALİZ

Etkin bir süreç yönetimi için ilk olarak müvekkillerimizin ihtiyaçlarını detaylıca analiz ediyoruz.

2

EN UYGUN ÇÖZÜM

Alternatif çözüm yöntemleri dahil müvekkillerimizin ihtiyaçlarına yönelik en uygun çözüme odaklanıyoruz.

3

UYGULAMA

Etkin ve hızlı hukuki hizmet için gecikmeksizin harekete geçiyoruz.

_

SIK SORULAN

SORULAR

Veri Koruma alanına yönelik başkaca sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu İle Uyumlu Olmak Zorunda Mıyım?

Kişisel veri işleme konusunda gerçekleştirdiği faaliyetler kapsamında veri sorumlusu sıfatına sahip olan her gerçek ve tüzel kişi Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile uyumlu olmakla yükümlüdür.

Veri Sorumlusu Olarak KVKK Kapsamındaki Yükümlülüklerim Nelerdir?

Veri sorumlularının Kanun’da yer alan kişisel veri işleme  ilke ve esaslarına uygun hareket etmek, verilerini işlediği ilgili kişileri aydınlatma ve veri güvenliğini sağlama yükümlülüklerini yerine getirmek, ilgili kişilerin haklarından kaynaklanan taleplerini yanıtlamak, imha edilmesi gereken kişisel verilerin imhasını gerçekleştirmek ve eğer istisna kapsamında kalmıyorsa  VERBİS’e kayıt olmak gibi bir çok yükümlülüğü bulunmaktadır. 

Kanun İle Uyumlu Olmazsam Bir Yaptırımla Karşılaşır Mıyım?

Veri sorumluları Kanun’da öngörülen yükümlüklere aykırı davranmaları halinde yeniden değerleme oranlarıyla birlikte 9.834 TL ile 1.966.862 TL arasında değişen idari para cezaları ile Türk Ceza Kanunu’nda düzenlenen bazı hapis cezası yaptırımlarıyla karşılaşabiliyorlar.

Uyumlu Olmak İçin Ne Yapmalıyım?

Uyumlu olmak, işletmeniz organizasyon süreçlerinin tamamında kişisel veri işleme faaliyetlerinin Kanun ve ikincil düzenlemelere uygun gerçekleşmesiyle mümkün olabilmektedir. Kanuna uyumlu olabilmek için faaliyet gösterdiğiniz sektör özelinde etkin ve sistematik bir uyum projesi gerçekleştirmeli ve devamlılık için kurum içi farkındalığın yeterli olduğundan emin olmalısınız. İhtiyaçlarınıza özel uyumluluk çözümlerini öğrenmek ve bu konuda destek almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

_

GÜNCEL

YAZILARIMIZ

LinkedinTwitterContact Us